Jak vybírat advokáta, když kupuji nemovitost

Při koupi nemovitosti jsou důležité 2 věci. Nechat si jí prověřit technickým inspektorem a formální stránku advokátem. Advokát je z našeho pohledu jedna z nejdůležitějších osob, ovšem v praxi to tak není. Lidé nechtějí dávat peníze navíc, a tak spoléhají na realitního makléře, že jím kupní smlouvu dodá a bude ok. Ovšem už si neuvědomují, že makléř zastupuje prodávajícího. Kupní smlouvu prostě nikdy nepodceňujte. Praktiky obchodníků s nemovitostmi jsou čím dál mazanější a slůvka v kupních smlouvách jsou téměř neviditelná.

Vybrat si dobrého advokáta neznamená, že půjdu k prvnímu, kdo mě napadne, ale znamená to, že budu hledat takového, který má zkušenosti v majetkoprávní rovině. Tento advokát by Vám měl pomoci nastavit vyrovnanou kupní smlouvu, jak pro Vás, tak pro prodávajícího.

Za každé situace si nechte smlouvu zkontrolovat, nespoléhejte na poradenství zdarma od realitní kanceláře, do budoucna byste mohli hodně prodělat. A pokud na Vás budou hodně tlačit, o to víc buďte obezřetní.

V kupní smlouvě případně rezervační smlouvě je dobré si také dát pozor na termíny. Zejména pokud si berete hypotéční úvěr. Vyřízení úvěru někdy nejde tak hladce, jak bychom si představovali, takž je vždy lepší, tam mít větší časovou rezervu na převod peněz, abyste neplatili zbytečně penále apod.

Důležité je to, aby smlouva kupní byla do budoucna reklamovatelná a Vám zajistila právo budoucí reklamace, tak jak stanovuje zákon. Bohužel se na realitním trhu děje to, že ve smlouvách bývá šikovně schováno, že se práva reklamovat vzdáváte a s tím se pak těžko nakládá. Běžný laik si těchto fint těžko všimne.

Nemovitost je nyní krásná, ale neznamená to, že krásná zůstane i potom, co se do ní nastěhujete nebo první zimě. Ale o tom už více v dalším článku.

Provozovatel webu

Zdravá nemovitost s.r.o., IČ: 050 23 441
Sídlo: Václavské náměstí 806/62,
110 00 Praha 1

Kontakt

info@realitnipohadky.cz

Rady a tipy na Váš email

  • Přečtěte si prosím Zásady ochrany osobních údajů

Spojte se s námi

Spojte se s námi na Facebooku a staňte se fanouškem naší stránky, tím můžete podpořit to, co děláme a zároveň Vám nic zajímavého neuteče.