Jaké vady se neprojeví v létě, až když přijde první či druhá zima

Máme zimu, obdobní kdy nám vylézají vady na povrch. Potí se nám okna, objevují se nám první vlhké fleky. Někde se říká, větrejte. Je to ale opravdu to spásné řešení? Jste v nově koupené nemovitosti, kde Vám bylo řečeno, že je vše v pořádku, bez vad. A co teď s tím?

Projevy vlhkosti, fleky, plísně prostě nejsou v pořádku. Ano, pokud se jedná o starou nemovitost, je to věc jiná. Ale pokud Vám někdo říká, že je po kompletní rekonstrukci anebo že je bez vad a na tyto problémy Vás detailně neupozorní, kde je problém, jak se projevuje apod., v pořádku to není.

Plísně jsou zdraví škodlivé, a když už Vám někde vylezou, jedná se často o větší problém, než si myslíme. To že jí zastříkáte Savem a ona dočasně zmizí, neznamená to, že jste jí zastavili a hlavně odstranili. Nehledě na to, že značí, že je někde problém mnohem rozsáhlejší, co je vidět na oko, je již většinou alarmující. Spoustu vlhkých míst, nebo dokonce plesnivých není vidět, protože jsou ukryty v konstrukci. To že něco vidíme na povrchu, neznamená to, že jsou jen tam a ne nikde jinde. Přestříkáním nějakého preparátu na odstranění plísní neřeší to příčinu ale důsledek (a takto se často plísně maskují právě před prodejem a tvrdí se, že je dům v bezvadném stavu).

Když máme problém v jedné místnosti s vlhkostí, může se jednat o problém o třeba půl milionu korun. Skutečnost, že se nám na sádrokartonu objeví vlhký flek, může znamenat sta tisíce korun, protože takový problém je již nutné řešit s odborníkem a nenechat je jen tak.

V rámci reklamace by se tyto vady měly oznámit bez zbytečného odkladu. V létě třeba zmizí, protože vyschnout, ale další zimu je tam máme znovu. Řešte problémy ihned s pomocí technického inspektora, který posoudí skutečnou příčinu dané vady a její sanaci (náklady na odstranění) a s advokátem, který má zkušenosti s reklamováním nemovitostí. A pokud se Vám v zimě objevují takovéto vady, opravdu nečekejte na nic.

Případně více informací o reklamacích nemovitosti nalezne na webu Reklamace nemovitosti.

Provozovatel webu

Zdravá nemovitost s.r.o., IČ: 050 23 441
Sídlo: Václavské náměstí 806/62,
110 00 Praha 1

Kontakt

info@realitnipohadky.cz

Rady a tipy na Váš email

  • Přečtěte si prosím Zásady ochrany osobních údajů

Spojte se s námi

Spojte se s námi na Facebooku a staňte se fanouškem naší stránky, tím můžete podpořit to, co děláme a zároveň Vám nic zajímavého neuteče.