Další z příběhů našich klientů, kteří se nebáli ozvat. Nejprve to vypadalo beznadějně, ale nakonec se nám podařilo pomoci narovnat v rámci možností obchod do férovější podoby. Tady je popis celého příběhu od našeho klienta.

V roce 2017 jsme zakoupili nemovitost za účelem vybudování zdravotnického zařízení. Dům byl z roku 1907 a i přes odbornou prohlídku před vlastní koupí se na začátku stavebních prací objevila skrytá vada – dřevěné trámy ve stropě byly napadeny hmyzem a bylo potřeba vyměnit celý strop. Kontaktovali jsme bývalé majitele a vzhledem ke skryté závadě a vysokým nákladům na její odstranění jsme žádali o slevu z ceny domu.

Proběhlo několik jednání, ale původní majitelé se nebyli ochotni dohodnout, ačkoliv jsme se opírali o odborné posudky. Nakonec jsme se na základě doporučení obrátili na firmu Zdravá nemovitost, která se našeho problému ujala.

Dům byl prohlédnut odborníky, kteří vypracovali ucelený pasport nemovitosti, následně bylo vypracováno několik dalších odborných posudků. Vzhledem k neústupnosti původních majitelů však nakonec došlo k soudnímu sporu, při kterém nás zastupovala právní kancelář, kterou Zdravá nemovitost zajistila. Paní doktorka z právní kanceláře byla perfektně připravená, a tak se na základě celkové situace podařilo soudní spor vyřešit mimosoudní dohodou – slevou z ceny.

Celá záležitost byla časově náročná, náročná byla i po stránce zajištění odborných vyjádření, organizací schůzek, vyjednávání apod. Byli jsme proto rádi, že jsme záležitost postoupili zkušenému partnerovi, kterým byla Zdravá nemovitost s týmem odborníků.

Zdravá nemovitost se postarala a zajistila odborné posouzení i právní servis, a tak byl celý případ důkladně rozpracován, uvedený postup významně přispěl i k vyřešení mimosoudní cestou v kratším časovém intervalu než klasickým soudním řízením.

Petr K.

Provozovatel webu

Zdravá nemovitost s.r.o., IČ: 050 23 441
Sídlo: Václavské náměstí 806/62,
110 00 Praha 1

Kontakt

info@realitnipohadky.cz

Rady a tipy na Váš email

  • Přečtěte si prosím Zásady ochrany osobních údajů

Spojte se s námi

Spojte se s námi na Facebooku a staňte se fanouškem naší stránky, tím můžete podpořit to, co děláme a zároveň Vám nic zajímavého neuteče.