Zatékající střecha a zamaskované plísně s dobrým koncem

Chtěli jsme si koupit baráček ihned k nastěhování, tedy po kompletní rekonstrukci. Hledali jsme něco s dojezdem do Prahy do hodiny, abychom se dostali rozumně do práce. Hlavním motivem tedy byla dostupnost do práce, školy a stav nemovitosti. Takový baráček jsme objevili u Mladé Boleslavi.

Když jsem se při prohlídce ptal, jak je možné, že jsou díry v zateplení ve fasádě zespodu, realiťák řekl, „To tak má být, to se takhle dělá, ono to musí vzdušnit.“. Tak jsem si myslel, že tomu rozumí, když na všechno věděl odpověď. Bylo nám dále řečeno, že je vše nové, nikde žádná plíseň, na kterou jsme se konkrétně ptali. Na pohled to bylo fakt pěkné, nově vymalované. Já jsem se nikdy nevěnoval stavebnictví, takže když jsem viděl novou dlažbu, říkal jsem si super. Nenapadlo by mě, že pod ní bude takové překvapení. Tak jsme si řekli, že to vezmeme, protože makléř říkal, že máme volat co nejdřív, protože má hodně poptávek. Taková klasika.

Podepsali jsme rezervační smlouvu, vzali si hypotéku a těšili se na nastěhování. První nepříjemností bylo, že jsme půl roku čekali, než byla garáž a přístřešek, protože byly postavené načerno, zapsány do katastru nemovitostí. Majitel nám tvrdil, že to takhle koupil. My jsme ale nelenili a historii nemovitosti jsme si dohledali a zjistili jsme, že ji koupil za půl milionu v dražbě, a že až on tyto části dostavěl, protože na fotkách z té doby tam nic takového nebylo. Takže je to asi klasický realitní obchod, kdy se za „dobrý“ peníz koupí nemovitost, načančá se a prodá se po kompletní rekonstrukci. Pořád stejná pohádka.

Realiťáka jsme se při prohlídce ptali, jestli kamna fungují, samozřejmě nás ubezpečil, že všechno je bez problémů. Když jsme si raději zavolali kominíka, protože jsme žádné dokumenty ani revize nedostali, přitom nám bylo naslibováno, že je dostaneme, jakmile se nastěhujeme, tak nám kominík řekl, že doporučuje netopit.
Po nastěhování jsme dále zjistili, když přišel známý na návštěvu, který je zedník, tak mi začal říkat, „vždyť to máš všechno křivé, polepené ze zbytků“. Pak nám začala padat dlažba přilepená na obkladu v koupelně. Záchod drží jen na dlažbě, takže když si člověk sedne, tak praská dlažba. Opravdu mě nenapadlo, že když si kupuji nemovitost, že si musím jít sednout na záchod. Vše šíleně zfušované, ale udělané tak, aby to oku lahodilo. Poté jsme zjistili, že nejdou některé vypínače. Říkal jsem si, proč je tu těch vypínačů tolik, přitom jich asi 7 vůbec nešlo, a zjistili jsme, že vůbec nebyly zapojené. Jen osazené.

Časem začínala vlhkost. Ono to bylo pěkně vymalované, ale trošku jsem počítal, že je to starý dům, že by někde občas mohla být plíseň, ale nečekal jsem, co všechno zjistím. Někde nebyly udělané ani omítky. Protože byla špatně udělaná střecha a zatékalo tam, tak na té straně byly tapety, aby to zamaskovaly. Střecha byla kapitola sama o sobě. Když jsme to strhli, tak samé plísně. Nebyl udělaný u přístřešku ani věnec. Překlady tam nebyly nad vchodovými dveřmi.

Když jsem hledal na internetu, kdo by nám s touto situací pomohl, narazil jsem na Zdravou nemovitost. Věděl jsem, že bych sám proti majiteli, který je majetkově mnohem silnější než já, asi neměl šanci. On by si vzal několik advokátů a já bych jen platil za toho svého a nevěděl bych, jestli to někam povede. Hledal jsem proto někoho, kdo by se se mnou o náklady od začátku podělil a vše zařídil jak po technické stránce, tak i právní. Vaše služby stály sice 37.000 Kč, ale bylo to jen o pár tisíc víc, než samotný posudek a ještě jsem k tomu měl od začátku zdarma právní servis, s tím, že se se Zdravou nemovitostí podělím, když to všechno dobře dopadne, a získám peníze na opravy skrytých vad a všechno, co se postupně objevilo.

Nakonec jsem získal peníze jako dodatečnou slevu z kupní ceny v rámci dohody o narovnání, které mi velmi pomohly. Spoustu dalších peněz jsem do toho musel investovat sám, ale nezruinovalo nás to a postupně dům dáváme do stavu, kdy nejen pěkně vypadá, ale také takový ve skutečnosti je. Děkuji celému týmu Zdravé nemovitosti za pomoc.

Roman M.

Provozovatel webu

Zdravá nemovitost s.r.o., IČ: 050 23 441
Sídlo: Václavské náměstí 806/62,
110 00 Praha 1

Kontakt

info@realitnipohadky.cz

Rady a tipy na Váš email

  • Přečtěte si prosím Zásady ochrany osobních údajů

Spojte se s námi

Spojte se s námi na Facebooku a staňte se fanouškem naší stránky, tím můžete podpořit to, co děláme a zároveň Vám nic zajímavého neuteče.